Ana sayfa TürkUzay Havacılık THK o muhteşem helikopteri tanıttı
THK o muhteşem helikopteri tanıttı

THK o muhteşem helikopteri tanıttı

0

Türk Hava Kurumu (THK), gece görüş özelliklerine sahip ambulans helikopterlerini tanıttı.

THK o muhteşem helikopteri tanıttı Haberinin Videosu THK o muhteşem helikopteri tanıttı Haberinin Galerisi

Türk Hava Kurumu’na ait Türkkuşu Havaalanı’nda tanıtımı yapılan helikopterler, sivil havacılık ve sağlık alanında hizmet verecek. Helikopterlerin tanıtım töreninde açıklama yapan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, 5 helikopter ile başladıkları hizmeti şimdi 17 helikopterle sürdürdüklerini ifade etti. Helikopterlere yeni kabiliyetler kazandırdıklarını belirten Yıldırım, “Helikopterlerimizin 8 tanesi geceleri ambulans ve arama kurtarma hizmeti yapabilecek. Pilot arkadaşlarımız gece görüş gözlükleri ve kasklarıyla birlikte gece uçuş yapabilecek kabiliyete sahip olacaklar. Bu helikopterlerle hem ambulans hem de arama kurtarma hizmeti verebileceğiz. Bunu, ülkemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Helikopterlerin ilk etapta insan yoğunluğunun fazla olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi şehirlerde kullanılacağını kaydeden Yıldırım, “İnsanlar, yaşamlarını sadece gündüz değil gece de devam ettiriyor. Ambulanslarımız, kaza, doğum ve acil hasta vakalarında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapacak. Bu kabiliyet çok az ülkede kullanılıyor” dedi.

Gece görüş özelliğine sahip helikopter, Yıldırım’ın açıklamalarının ardından kısa bir tanıtım uçuşu gerçekleştirdi. (İHA)

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”4″ sort_by=”order” order_by=”asc” image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir