Ana sayfa Yaşam Havayollarının Geleceği Gök Balinası
Havayollarının Geleceği Gök Balinası

Havayollarının Geleceği Gök Balinası

0

İspanyol tasarımcı Oscar Vinals’ın “Sky Whale” (Gök Balinası) adını verdiğin projesi, bizlere geleceğin yolcu uçağının nasıl olabileceğine dair önemli fikirler veriyor. Kendi kendini onaran kanatları, büyük pencereleri, 755 yolcu kapasitesi ve dikey kalkış yeteneği ile “AWWA Sky Whale” bir bilim kurgu filminde fırlamış gibi görünüyor.

awwa-sky-whale-concept-plane-by-oscar-vinals11

Üç katlı yolcu uçağının kanat aralığı tam 88 metre. Şu anda piyasadaki en büyük yolcu uçağı Airbus A380’in kanat aralığının ise 80 metre olduğunu hatırlatmakta fayda var. Uçağın en üst katında açık gökyüzü manzaraları ve birçok lüks hizmet sunan first class bölümün yer alıyor. Orta katta busines class, en altta ise ekonomi sınıfı bulunuyor.

Henüz proje aşamasında olan Sky Whale’in üretime geçip geçmeyeceği konusu henüz netlik kazanmış değil.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”3″ sort_by=”order” order_by=”asc” image_column_number=”5″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_comment=”1″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]

YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir